ATATÜRK’Ü İTİBARSIZLAŞTIRMA ÇABALARI AMACINA ULAŞAMAYACAKTIR

ATATÜRK’Ü İTİBARSIZLAŞTIRMA ÇABALARI AMACINA ULAŞAMAYACAKTIR

05 Eylül 2017 13:50 | 870 kez okundu

ATATÜRK’Ü İTİBARSIZLAŞTIRMA ÇABALARI AMACINA ULAŞAMAYACAKTIR

Yozgat’ın Boğazlıyan ilçesinin AKP’li Belediye Başkanı Hamdi Erdal’ın, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük devrimci Mustafa Kemal Atatürk'ün Şapka ve Kıyafet Devrimi'nin ardından halkı selamlama fotoğrafının karşısına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve kendisinin geçişi sırasında Atatürk’ün şapka çıkarması gibi bir algı yaratmak istemesi kabul edilemez.

Son dönemlerde Ulusumuzun kurtarıcısı, çağdaş, laik, demokratik cumhuriyetimizin kurucusu, cumhuriyet devrimlerinin mimarı Mustafa Kemal Atatürk’e ve kurduğu laik cumhuriyete yapılan saldırılar doruk noktasına ulaşmıştır.

Atatürk’ü itibarsızlaştırma çabaları tarihin her döneminde olmuştu ve olmaya da davam etmektedir. Özellikle Atatürk’ün heykellerine yapılan saldırılar ve Atatürk posterlerinin kaldırılması son dönemlerde sistematik bir hale gelmiştir.  Bütün bu çabalara inat Türk halkı ve Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş sadece bizim değil bütün mazlum uluslara da örnek olmuş o büyük devrimciye sahip çıkacak ve onunu gösterdiği ışıklı yolda inatla, inançla ve kararlılıkla yürümeye devam edecektir.

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu olarak; Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'e yapılan bu çirkin değersizleştirme girişimini nefretle kınıyoruz.  

BİRLEŞİK KAMU-İŞ

MERKEZ YÖNETİM KURULU

Son Haberler

Tüm Haberler!